Architektura 21szego wieku : Wywiady AD: whY Architecture

To pierwszy wywiad nagrany na żywo w Postopolis! LA na dachu Standardu.
Tym razem prezentujemy Yo-ichiro Hakomori z whY Architecture.
WhY Architecture (Workshop Hakomori Yantrasast) jest praktyką architektoniczną w Los Angeles, w reżyserii partnerów Kulapat Yantrasast, Yo-ichiro Hakomori i Richarda Stonera.
Kulapat otrzymał tytuł magistra architektury i doktora.
z Uniwersytetu w Tokio.
Yo-ichiro otrzymał tytuł magistra architektury na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles oraz doktorat na Uniwersytecie Tokijskim.
Richard otrzymał tytuł Bachelor of Arts z Rhode Island School of Design i Master of Architecture na University of California w Los Angeles.
W ArchDaily przedstawiliśmy niektóre z ich ostatnich prac, takich jak Muzeum Sztuki Grand Rapids (pierwsze nowe muzeum sztuki na świecie, które otrzymało certyfikat LEED), projekt Royal / T (galeria sztuki / kawiarnia / sklep detaliczny w Culver City, wysoce zalecane), Casa Wasaka (betonowy dom patio w Osace, Japonia) i ich projekt dla Hollywood House (złożony pasek generujący różne otwarte / zamknięte pomieszczenia).
Obecnie pracują również nad projektem nowego Tyler Museum of Art w Teksasie, a także w procesie renowacji galerii w Art Institute of Chicago (Kulapat zasiadał również w komitecie artystycznym American for the Arts, najstarsza organizacja narodowa wspierająca sztukę w społeczeństwie).
Projekty wspólnotowe obejmują renowację historycznego więzienia w Wenecji w Społecznym i Publicznym Centrum Zasobów Artystycznych w Wenecji, w Kalifornii i Mostu Sztuki na rzece Los Angeles.
Ostatnie projekty obejmują również prywatne rezydencje, galerie sztuki, sklepy detaliczne i spa.
WHY Architecture została również wybrana jako jedna z 13 młodych praktyk, które zaprezentowały swoją pracę podczas sesji zamykającej (Focus on Contemporary Architecture: Critical and New Opinions) na Konwencji AIA 2009.
[patrz też: olx polkowice, olx końskie, jak założyć konto na allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jak założyć konto na allegro olx końskie olx polkowice