Architektura i nowoczesne budownictwo – Grupa młodych architektów we Florencji

Grupa Giovani Architetti Firenze (grupa młodych architektów z Florencji) opracowała trzy strategie projektowe, aby wywołać krytyczną refleksję na temat obiektów architektonicznych we Włoszech.
Studiując trzy ważne miejsca, Galleria degli Uffizi, Bibliotekę Narodową we Florencji i Kopułę Katedry, GGAF stworzył innowacyjne sposoby na podkreślenie i przywrócenie tych punktów orientacyjnych.
znaczenie w mieście.
Więcej informacji i zdjęć po przerwie.
Galleria degli Uffizi jest wspaniałym muzeum, ale jest tak usytuowana, że nie ma możliwości odzwierciedlenia jej słynnej sławy.
Projekt GGAF proponuje nakładkę, jak wydłużony dach, który łączy muzeum z wielkim placem.
Tworząc zadaszony obszar, galeria może teraz rozciągać się na zewnątrz w kierunku społeczności.
Lekka i przeźroczysta komponentowa dachowa szanuje ciągłe rytmy oryginalnego muzeum, a jednocześnie pozwala na rozbudowę muzeum w nowoczesny sposób, który uzupełnia oryginalny budynek.
Biblioteka Narodowa we Florencji, La Biblioteca Nazionale Centrale di Firenze, jest najważniejszą biblioteką we Włoszech ze względu na kompletność cenionych książek historycznych i dokumentów.
Biblioteka dostarcza setkom uczonych i tysiącom odwiedzających informacje i wiedzę.
Obecnie biblioteka jest pozbawiona funduszy, przestrzeni i personelu.
Ze względu na kluczową rolę biblioteki w historii i tradycji Florencji, GGAF przedstawił pomysł, który przywróci centralne miejsce w bibliotece we Florencji.
Nowa lekka konstrukcja rozciągnie się na drugą stronę rzeki, tak jakby to był nowoczesny Ponte Vecchio.
Struktura stworzy drastyczny nowy wygląd rzeki i zwróci uwagę na bibliotekę, ostatecznie przywracając jej znaczenie we Florencji.
Dla kopuły katedry GGAF rozważał prowokacyjną odpowiedź, by odpowiedzieć na pytanie, jak wprowadzić Florencję w XXI wiek.
Zamiast próbować zwrócić uwagę na kopułę, tworząc nową komplementarną strukturę, propozycja GGAF obejmuje plan, aby kopuła katedry zniknęła, tworząc futurystyczny obraz na powierzchni kopuły, aby uczynić go przezroczystym.
Wpływ zdumienia nie byłby już widoczny w znanej sylwetce.
Pustki kopuły nie można zastąpić kompletnością jakiejkolwiek sąsiedniej struktury, podkreślając w ten sposób jej znaczenie w mieście.
Badając konkretne miejsca, które nadają Florencji swoją tożsamość kulturową, GGAF stara się nie tylko przenosić te elementy do współczesności, ale także podkreślać, w jaki sposób strony wciąż definiują miasto.
Architekci: Matteo Caldirola, Nicola Chirdo, Angelo Di Salvo, Giacomo Magi, Federico Musotti, Pierluigi Pala, Giulio Ridolfi, Daniele Sorrentino, Salvatore Spataro, Martina Tempestini, Tommaso Vecci Współpracownicy: Angela Battafarano, Salvatore Perrone, Silvia Pintus, Emiliano Ravanelli, Paola Romboli
[przypisy: klimatyzacja precyzyjna, kościół santa maria della salute w wenecji, cechy rokoko ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cechy rokoko kościół santa maria della salute w wenecji systemy do drzwi przesuwnych śląskie