Architektura i nowoczesne budownictwo – Nagroda Ordos

Projekt Ordos 100, jak widać na naszej stronie, był pierwszym przypadkiem, gdy miasto Ordos przyciągnęło międzynarodową uwagę.
Sukces tego projektu doprowadził do opracowania nagrody Ordos.
Ta nagroda daje młodym architektom możliwość wczesnego rozpoznania ich dyscypliny intelektualnej, co widać zarówno w projektach teoretycznych, jak i budowanych.
Nagroda, sponsorowana przez miasto Ordos w Mongolii Wewnętrznej i Jiang Yuan Cultural & Creativity Development Co., Ltd, jest nie tylko pierwszą międzynarodową nagrodą architektury od Azji, ale jest także jedyną nagrodą międzynarodową Chin dla każdego osiągnięcia.
Więcej o nagrodzie Ordos po przerwie.
Promocja promująca młodą obietnicę architektoniczną przyciągnęła uwagę czołowych architektów.
.
W ciągu ostatnich 30 lat niespotykany wzrost Chin spowodował bezprecedensowe wyzwania dla urbanistyki i architektury na scenie globalnej.
Nagroda Ordos ma na celu stawienie czoła tym pytaniom.
według pana Ma, członka jury.
Jest to niepowtarzalna okazja, aby rozpoznać pojawiające się gwiazdy w naszej dziedzinie, które przyciągnęły tak wybitnych architektów do udziału. Główny juror, wyjaśnił Rem Koolhaas, W odróżnieniu od innych znaczących nagród, które uznają architekta za znaczący projekt lub pracę, Nagroda Ordos jest pierwszą nagrodą dla młodych talentów – laureaci Nagrody Ordos będą naszą następną generacją wielkich architektów ..
Oprócz nagrody pieniężnej i dat wykładu, zwycięski architekt otrzyma prowizję za zaprojektowanie budynku, zbudowanego w Strefie Kultury i Kreatywności Jiang Yuan, która będzie prezentować sztukę i rzemieślników Mongolii.
Kandydaci do nagrody nominowani są przez panel wybitnych światowych architektów: Ben van Berkel, Stefano Boeri, Liz Diller, Jacques Herzog, Thom Mayne, Pierre de Meuron, Enrique Norten, Kazuyo Sejima, Wang Shu i Robert AM Stern.
Nagroda Ordos zostanie przyznana 20 sierpnia 2009 roku w wyjątkowej mongolskiej ceremonii w Ordos.
Będzie to impreza z okazji 11.
Festiwalu Sztuki Azjatyckiej, który przyniesie Ordos liderom kultury i sztuki z kilkunastu krajów azjatyckich.
Po więcej informacji.
[przypisy: olx gorzów wlkp, bricoman biała podlaska gazetka, rokoko cechy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bricoman biała podlaska gazetka olx gorzów wlkp rokoko cechy