Architektura i nowoczesne budownictwo – Przekazywanie danych Dallas / Atelier + MOOV

Wkrótce ogłoszono trzy zwycięskie propozycje konkursu Re: Vision Dallas, które obejmują prototyp Atelier Data + MOOV Forwarding Dallas na rzecz zrównoważonego życia w miastach.
Propozycja przekształca komponenty składające się na blok miejski, aby kształtować sposób, w jaki ludzie będą żyć i pracować w przyszłości.
Więcej zdjęć i dalszy opis projektu po przerwie.
Spedycja Dallas, kompleks o powierzchni 40 000 metrów kwadratowych, jest budynkiem mieszkalno-handlowym, który może pomieścić 854 mieszkańców w mieszkaniach od apartamentów typu studio po apartamenty z trzema sypialniami.
Projekt Atelier Data + MOOV, obu firm portugalskich, jest napędzany przez badania, które następnie rozszerzają się i rozwijają w ogólne strategie projektowe.
W przypadku tego wniosku w ramach wstępnego dochodzenia uznano naturalne cykle i skupiono się na sposobie ich powtarzania w sposób architektoniczny.
Pracując z naturalną formą i zróżnicowanym układem zbocza, przestrzeń jest zorganizowana jako doliny, zbocza i wzgórza, które maksymalizują zyski słoneczne, widoki i powierzchnie produkcyjne.
Dynamiczna kompozycja budynków tworzy duże przestrzenie dla otwartych terenów zielonych, a nachylone dachy pełnią funkcję zielonych dachów do celów rolniczych.
Natura działa wiecznie, a teraz nas wyzwaniem jest znalezienie sposobu, w jaki będzie on działał wiecznie.
Inteligencja doprowadziła nas do punktu, w którym mamy do czynienia z szeregiem rozwiązań technicznych, które mogą pozbawić nas komfortowych, bogatych kulturowo warunków życia.
Sposób, w jaki urządzamy takie urządzenia, ostatecznie zmieni całą sytuację ,.
podzielił się architektami.
Energię uzyskuje się dzięki połączeniu energii fotowoltaicznej i wiatrowej.
Fasada południowo-zachodnia jest tworzona z wykorzystaniem koncepcji żaluzji weneckiej, która dostosowuje się do pory roku, aby wykorzystać zalety promieniowania słonecznego, podczas gdy elewacja północno-wschodnia składa się z grubych balotów słomy o dużej masie termicznej, co zapewnia dodatkową izolację.
Ostatecznego celu wniosku nie uznano po prostu budowania fizycznej struktury, ale raczej postrzegania go jako sposobu wpływania na to, jak społeczność może zamieszkiwać strukturę.
Po zakończeniu konkursu Re: Vision Dallas cały duży rynek miejski zostanie przekształcony w całkowicie zrównoważoną społeczność miejską, która stworzy szablon, który można włączyć do dodatkowych miast w Stanach Zjednoczonych.
Więcej informacji na temat architektów można znaleźć w Atelier Data + MOOV.
Konkurs może brzmieć znajomo, ponieważ przedstawiliśmy tylko propozycję Standard Architecture, która zdobyła wyróżnienie.
Firma: Atelier Data & MOOV [Lisboa, Portugalia] Autorzy: António Louro (MOOV), Filipe Vogt (Dane Atelier), Marta Fraz.
O (Dane Atelier) Współpracownicy: André Almeida (Dane Atelier), Carolina Pombo (Dane Atelier), In.
Vicente (Atelier Data), José Niza (MOOV), Jo.
O Calhau (MOOV) Architektura krajobrazu: Susana Rodrigues Efektywność energetyczna i zasoby: Maria Jo.
O Rodrigues, Jo.
O Parente Poj.
Cie komunikacji: Jo.
O Rato
[hasła pokrewne: polistyren ekstrudowany xps, cechy rokoko, współczynniki przenikania ciepła ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cechy rokoko polistyren ekstrudowany xps współczynniki przenikania ciepła