Architektura i nowoczesne budownictwo – Sapphire Gallery / XTEN Architecture

Nasi przyjaciele z XTEN Architecture właśnie przysłali nam jeden z ich najnowszych projektów.
Galeria Saphire jest mieszkalną galerią dodaną do prywatnego rezydenta w Los Angeles w Kalifornii.
Został zaprojektowany do wyświetlania prywatnej kolekcji sztuki współczesnej, a jednocześnie zapewnia domowe biuro z widokiem na otaczające wzgórza.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Właściciele.
kolekcja obejmuje prace artystów: Gregory Crewdson, Uta Barth, Tomoroy Dodge i artystki wideo Jennifer Steinkamp, a także wyrazili zainteresowanie nowym budynkiem, który byłby czymś więcej niż tylko pojemnikiem na powiększającą się kolekcję dzieł sztuki.
Nowy budynek miałby charakter wielowartościowy; z odpowiednimi pomieszczeniami dla dzieł sztuki, ale musiałby być otwarty na widoki, zapewnić różne krajowe przestrzenie programowe i stworzyć atrakcyjny nowy punkt skupienia dla podejścia i wejścia do rezydencji.
Nowa struktura jest wszczepiona na kręgosłup obiegowy istniejącego domu i podniesiona z ziemi, aby zapewnić minimalną powierzchnię.
Uwolnienie płaszczyzny uziemienia tworzy nowy, wielofunkcyjny obszar krajobrazowy / krajobrazowy dla rodziny, którą wykorzystują jako wiata samochodowa, plac zabaw dla dzieci, dla imprez artystycznych i projekcji wideo.
Opracowano system konstrukcyjny lekkich usztywnionych ram.
Zostały one fabrycznie zbudowane i zmontowane dźwigiem w ciągu jednego dnia.
Te kratownice spoczywają na ramkach momentowych, które rozjaśniają płaszczyznę otwartego gruntu w kierunku prostopadłym, a membrany podłogowe i dachowe wypełnione są typową 2x drewnianą ramą.
System okazał się niezwykle prostym, elastycznym i opłacalnym sposobem osiągnięcia parametrów programu w ramach projektu.
Pozostałe detale są proste i bezpośrednie: okna skrzynkowe, podłogi kwarcowe, schody stalowe i balustrady z perforowanymi panelami, ściany wypełniające z płyty gipsowej z drzwiami obrotowymi od podłogi do sufitu, szklana ściana o pełnej wysokości z powłoką ceramiczną do ochrony przeciwsłonecznej i słonecznej.
Szereg ogniw fotowoltaicznych na pochyłym dachu od strony południowej wytwarza średnio 15 kWh dziennie, wystarczającą do dostarczenia całej energii dla nowego budynku z nadwyżką skierowaną w stronę głównego budynku.
[więcej w: olx polkowice, rokoko cechy, modomania allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: modomania allegro olx polkowice rokoko cechy