Architektura i nowoczesne budownictwo – The Tolerant City / Adept Architects + Schonherr Landscape

Gmina Helsingborg w Szwecji wybrała Schonherr i Adept Architekci jako zwycięzców konkursu planowania z propozycją zatytułowaną Miasto tolerancyjne.
Ich kontekstowy projekt doda wartości do środowiska miejskiego, tworząc nową tożsamość i badając przyszłe możliwości Helsingborga.
Więcej o projekcie po przerwie.
Nieodłączne życzenia dotyczące bliskości wody, zrównoważonego projektowania i miejsc spotkań w celu połączenia różnorodnej populacji prowincji, były kluczowymi elementami we wczesnych etapach projektowania projektu.
Opracowano plan struktury nie tylko myśląc o tym, jak projekt może obecnie wpływać na witrynę, ale także o tym, jaki będzie jej potencjał na stronie, gdy miasto będzie się rozwijało i jest w pełni ukształtowane.
W ten sposób, mimo że ramy mają dokładne cele, plan oferuje potencjał rozwojowy, w którym użytkownicy mogą dokonać transformacji.
Place miejskie i tereny rekreacyjne ułatwiają współistnienie wielu różnych osób.
Martin Krogh z firmy Adept stwierdził: Mechanicy mechanicy, łyżwiarze, projektanci i zakamuflowani kochankowie należą do tolerancyjnego miasta, gdzie niskie czynsze, małe warsztaty, handel bez faktur i eksperymentalne ponowne wykorzystanie budynków tworzą obszary wzrostu i środowiska nonkonformistyczne.
.
Jury zauważyło, że propozycja oferuje najbardziej obszerny i zrównoważony zakres rozwiązań dla wyzwań ogłoszonych przez konkurencję .
Dzięki silnemu niebieskozielonemu połączeniu plan struktury jest bardzo przekonujący.
Autorzy zrozumieli i opracowali specyficzne potrzeby Helsingborga.
Wniosek pokazuje również, w jaki sposób inicjatywy kulturalne, tymczasowe, przedsiębiorcze i zrównoważone można zintegrować z fizycznym otoczeniem tego obszaru.
Pełny zespół obejmuje Transsolar Klima Engineering, VIA Trafik, General Public Agency, bbn consult, FB Engineering i Professor, urban planner Jens Kvorning.
[patrz też: bricoman biała podlaska gazetka, olx gorzów wlkp, bricomarche zielona góra batorego ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bricoman biała podlaska gazetka bricomarche zielona góra batorego olx gorzów wlkp