Budownictwo i architektura : CHA: COLs Fairwood Building

Studio dla męża i żony z Los Angeles, CHA: COL (Chinmaya + Apurva Collaborative), niedawno zaprojektowało budynek Fairwood w ramach projektu infrastruktury City for hi-tech w zachodnich Indiach.
Wieże, które mają na celu odtworzenie wzajemnie połączonych danych, będą korzystne dla rozwijającej się dzielnicy handlowej z ich programowymi elementami.
Dalszy opis projektu i więcej zdjęć po przerwie.
Przestrzenie komercyjne i zagospodarowane przestrzenie publiczne w budynku o wysokości 265 metrów połączą się z miejskim programem rozwoju o wartości 12 miliardów dolarów.
Budynek Fairwood kontynuuje miejską ścianę. , Która biegnie wzdłuż brzegu rzeki, nie zakłócając płynnego obiegu pieszego, który umożliwia dostęp do otwartych obszarów w ramach projektu.
Metaforycznie wieże zostały pomyślane jako para połączonych ze sobą postaci.
Pomysły takie zainicjowano po zbadaniu zasad projektowania widocznych w regionalnych typologiach architektury.
Strukturalnie te połączone ze sobą przestrzenie są zaprojektowane do pionowego podziału na strefy, tak, że obszary opracowane na poziomie ulicy, poziom tarasowiska lub poziom podniesionego nieba, pracują wokół gęstego rdzenia.
Gęste przestrzenie są bliżej rdzenia, a bardziej otwarty wypoczynek na obwodzie budynku.
Wieże są osłonięte dwuwarstwową kopertą, szklaną ścianą osłonową, która otacza główną konstrukcję i zewnętrznie przesuniętą siatkową osłoną ekranu.
Ściana kurtynowa z systemem triangulacji jest dostosowywana do modułów opartych na liniach liniowych wzdłuż rozwiniętej powierzchni.
Izolowany system szybowy zapewnia przejrzystość, przejrzystość i możliwość adaptacji w komercyjnych pomieszczeniach biurowych.
Funkcjonalny system żaluzji / cieniowania jest wyrównany wzdłuż pionowych powierzchni w celu uzyskania maksymalnego przyrostu ciepła słonecznego.
Zmechanizowany system ekranów słonecznych i integralna warstwa spieka ceramiczna ożywią fasadę i zapewnią funkcjonalność termiczną.
[więcej w: klimatyzacja precyzyjna, drotaweryna, meble pracowniczne ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drotaweryna systemy do drzwi przesuwnych śląskie tworzenie stron internetowych w sosnowcu