Budownictwo wczoraj i dzis : Miyi Tower i Master Plan / Studio SHIFT i SWA Group

Zespół Studio SHIFT i SWA Group z Los Angeles został wybrany do stworzenia głównego planu dla prowincji Sichuan, rozwijającego się obszaru w Chinach.
Plan składa się z Miyi Tower SHIFT, którego celem jest promowanie dziedzictwa regionu oraz projektu SWA Group na rzecz zrównoważonej promenady.
Dalszy opis projektu i więcej zdjęć po przerwie.
Wieża Miyi znajduje się na skraju rzeki Anning.
Miejsce wyznacza przejście między nowo rozwiniętymi obszarami na północy a okręgami rolnymi na południu.
Jedna kilometrowa promenada łączy kulturalną dzielnicę poświęconą sztukom regionalnym na jednym końcu z Wieżą Miyi na drugim.
Wzdłuż promenady Grupa SWA stworzyła mnóstwo przestrzeni publicznych, w których znajdują się pola fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe.
Promenada rozprasza się na rosnące ścieżki, które zbiegają się, tworząc most nad rzeką, dając widoki zrekultywowanych mokradeł.
Wieża Miyi, zaprojektowana jako budynek edukacyjny dla mieszkańców i turystów, ma pełnić rolę głównego punktu orientacyjnego.
Klimat umiarkowany regionu pozwala na przeplatanie programowych elementów wieży między zamkniętymi i otwartymi przestrzeniami.
Przestrzenie o podwójnej wysokości, takie jak audytorium, przestrzeń wystawowa i restauracje, naprzemiennie z otwartymi przestrzeniami, takimi jak ogrody, taras widokowy i obszary wydarzeń, wokół pionowego rdzenia wieży.
Porowata, ale ciągła skóra nadaje różnym programom jednolitą formę.
Skóra jest zaprojektowana jako wzór przedmiotów, które są zamontowane do lekkiej ramy, a nie serii perforacji.
Umożliwia to wyłożenie odpowiednich paneli na skórze komórkami fotowoltaicznymi.
Wieża produkująca energię, wraz z ekologicznymi cechami promenady, pozwoli Miyi County stać się liderem regionu w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Architekt: Studio SHIFT Principals: Mario Cipresso i Chris Warren (Chris niedawno założył własną firmę projektową, WORD.
Biuro Badań i Projektowania Warren.
Www.warrenoffice.com) Asystenci projektu: Chris Hyun i Andrew Kim www.studioshift.com Landscape Architekt: SWA Group Los Angeles Managing Principal: Gerdo Aquino Patrick Curran i Alex Robinson www.swagroup.com Chris Warren i Mario Cipresso utworzyli Studio SHIFT po długoletnich doświadczeniach z Morphosis, aby dalej badać metodologie z różnych dziedzin projektowania, w tym architektury i urbanistyki.
Obaj obecnie uczą pracowni architektonicznych na University of Southern California.
Mario jest także założycielem strony konkursowej Death By Architecture.
http://www.deathbyarchitecture.com/ Zakończenie: spodziewane na początku 2013 r
[więcej w: olx końskie, bricoman gazetka, klimatyzacja precyzyjna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bricoman gazetka olx końskie systemy do drzwi przesuwnych śląskie