Budownictwo wczoraj i dzis : Sodra Lanken / Rotstein Arkitekter

Architekci: Rotstein Arkitekter Lokalizacja: Sztokholm, Szwecja Architekt odpowiedzialny: Rickard Rotstein Obszar budowy: ok.
15,000 mkw Projekt: 1997-2004 Klient: Vägverket (Szwedzka Administracja Dróg) Zdjęcia:.
Ke E: syn Lindman, Rotstein Arkitekter + 21 Operacyjne budynki i zagospodarowanie terenu znajdują się w środowisku miejskim o różnych charakterystykach.
Mając to na uwadze, firma Rotstein Arkiteker opracowała specjalną koncepcję projektową, która łączy wspólne rozwiązania z lokalnie dostosowanymi funkcjami.
Otwory tunelu są geometrycznie podobne, ale użyte materiały są dostosowane do indywidualnej lokalizacji i lokalnych warunków.
Z Sickla, 600-metrowym odcinkiem drogi w pobliżu rezerwatu przyrody i nowych osiedli mieszkaniowych, szczególną uwagę zwrócono na względy środowiskowe.
Droga jest częściowo zatopiona poniżej poziomu gruntu i uzupełniona szklanymi ekranami i ścianami, aby zmniejszyć poziom hałasu.
40-metrowy most pokryty roślinami (ecoduct) zmniejsza efekt barierowy i łączy obie strony systemu drogowego dla ludzi i zwierząt.
W budynkach operacyjnych znajdują się pomieszczenia wentylatorowe, wloty powietrza, stacje transformatorowe i pomieszczenia dla personelu.
Formacja architektoniczna oparta jest na wspólnych elementach technicznych o niestandardowych odmianach.
Projekt otrzymał nagrodę Szwedzkiej Administracji Drogowej za architekturę w 2007 roku.
[podobne: współczynniki przenikania ciepła, olx gorzów wlkp, drotaweryna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drotaweryna olx gorzów wlkp współczynniki przenikania ciepła