Budownictwo wczoraj i dzis : Taekwondo Park World Headquarters / Weiss Manfredi

Nowa siedziba główna Taekwondo Park World w Muju w Korei stanie się światowym dziedzictwem kulturowym, które ma podkreślać ducha i piękno tego sportu.
Plan zagospodarowania, który obejmuje 570 akrów, zostanie stworzony przez Weissa / Manfrediego, podczas gdy kompleks zostanie zaprojektowany przez Samoo Architecture PC.
Więcej o projekcie po przerwie.
Po zatwierdzeniu planu generalnego stworzono konkurs na projekt i budowę parku, ze względu na wielkość i zakres projektu.
Konkurencja umożliwiła współpracę kilku konsorcjów budowlanych i ich konsultantów ds.
Projektów (Samoo Architecture PC był częścią Samsung C & T Group).
Jednak każde zgłoszenie konkursowe było wymagane w celu dostosowania się do wytycznych określających obszary krajobrazowe i budowlane, jak przedstawiono w planie generalnym Weiss / Manfredi.
Park będzie siedzibą Fundacji Promocji Taekwondo, Światowej Centrali Taekwondo, Światowej Federacji Taekwondo, Koreańskiej Federacji Taekwondo, Centrali Komitetu Taekwondo CISM, Taekwonjeon, Myungingwan, hali sportowej, centrów dla odwiedzających i wystaw, pierwszorzędnego obiektu szkoleniowo-noclegowego.
Projekt parku został zainspirowany holistycznym treningiem zwyczajowym w sporcie.
Taekwondo przygotowuje ciało, inspiruje umysł i dopełnia ducha.
Aby przetłumaczyć te cele na architekturę, Samoo stworzył stronę, która wspiera edukację na temat podstaw Taekwondo.
Centrum obejmuje obszary, które zachęcają kulturę koreańską poprzez międzynarodową sieć wymiany, a kompleks promuje zrównoważoną synergię między lokalną gospodarką, aby wykazać wspólne zaangażowanie i współpracę.
Wykorzystując metody planowania Weiss / Manfredi, a następnie wdrażając język architektoniczny Samoo, Park Taekwondo stanie się kulturalnym miejscem, które pozwoli wszystkim odkryć kunszt i ducha Taekwondo w miejscu narodzin Korei.
Jak widać na Bustlerze.
Obrazy pochodzą z komputerów Weiss / Manfredi i Samoo Architecture
[podobne: allegro polecony inpost co to, rokoko cechy, brzoskwinia inka ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: allegro polecony inpost co to brzoskwinia inka rokoko cechy