Nowoczesna architektura : AD Round Up: Museums Part II

Neue National Gallery w Berlinie / Mies van der Rohe jego budynek pochodzi z 1968 roku i jest to skok od tradycyjnego pomysłu muzealnego zamkniętego budynku z salami wystawowymi do otwartej, elastycznej przestrzeni.
Budynek ma długość 64,8 m, przy czym z każdej strony są tylko dwie stalowe kolumny, które uwalniają narożniki, nadając budynkowi lekki wygląd.
Bardzo.
Mies.
budynek, z wyraźnym i radykalnym pomysłem, na bardzo minimalną, ale szczegółową strukturę (czytaj więcej.) Muzeum Sztuki Nelson-Atkins / Architekci Steven Holl Ekspansja Muzeum Sztuki Nelsona Atkinsa łączy architekturę z krajobrazem, tworząc eksperymentalny architektura, która rozwija się dla zwiedzających, ponieważ postrzegana jest przez ruch każdego człowieka w przestrzeni i czasie.
Nowy dodatek, nazwany budynkiem Blocha, nawiązuje do istniejącego ogrodu rzeźbiarskiego, przekształcając całe miejsce Muzeum w obszar zwiedzania (czytaj więcej.) Rozbudowa i renowacja Muzeum Miejskiego w Lublanie / OFIS arhitekti Projekt obejmuje renowację i przedłużenie pałacu Auersperg, który znajduje się w sercu chronionego historycznego centrum miasta.
Pałac i fabuła mają bogatą historię sięgającą czasów prehistorycznych do czasów rzymskich i średniowiecznych.
Każda epoka dodawała coś do budynku.
W ciągu dziejów cel pałacu zmienił się kilkakrotnie (czytaj dalej.) Kunsthaus Art House Extension / ssm Architekten Propozycja projektu ma na celu holistyczne spojrzenie na Kunsthaus, ale jednocześnie na jego bliską i rozbudowaną urbanistyczną architekturę.
z uwzględnieniem warunków.
Wniosek dotyczy w szczególności faktu, że istniejący Kunsthaus odgrywa ważną rolę w doskonałej lokalizacji między południowym dworcem kolejowym a deptakiem prowadzącym ze stacji kolejowej w kierunku centrum (czytaj więcej.) + 5 Museum Liaunig / Querkraft The muzeum liaunig wystawia się z dwóch stron na stromym zboczu, wysoko w krajobrazie.
Przecięcie przez wzgórze oznacza precyzyjną ingerencję w naturę.
Posadzone na miejscu nowe muzeum wyłania się bardziej jak dzieło landartu.
Widać tylko niewielką część rozpostartego budynku muzeum.
Przejedź przez wzgórze, główne ciało muzeum przecina gęsto zalesiony, stromy wał (czytaj dalej.)
[więcej w: allegro kontakt telefoniczny, współczynniki przenikania ciepła, kościół santa maria della salute w wenecji ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: allegro kontakt telefoniczny kościół santa maria della salute w wenecji współczynniki przenikania ciepła