Nowoczesna architektura : Biennale w Wenecji 2012: Facecity / C + S Architects

Pino Musi.
C + S Architekci.
wkład, Facecity, na Biennale w Wenecji w 2012 r., nadaje formę kuratorowi, Fulvio Irace, ciągłości w architekturze.
Wystawa ponownie analizuje architekturę Mediolanu w latach 50.
i 60., gdzie architekci, należący do różnych generacji i na różnych stanowiskach, budowali tożsamość miasta, nie rezygnując z osobistej poetyki.
Głównym tematem tej myśli jest fasada, skomentowana przez Alberto Savinio w Ascolto il tuo cuore citt ., 1945:.
Na fasadzie budynków nie tylko zapisano datę urodzenia, ale także napisano nastroje, maniery, najtajniejsze myśli z tamtych czasów, wraz z płaskim oknem, teorię Gio Ponti jako sposobu kształtowania nowoczesności.
.
Kontynuuj po przerwie, aby uzyskać więcej.
Ukorzenione w tych elementach 15-metrowa, teksturowana ściana w pawilonie mieści Facescroll, dzieło, w którym fotograf Pino Musi zebrał 21 budynków w stylu mediolańskim zredukowanych do detali fasady, jakby były muzyczną partycją.
.
Pino Musi.
Po przeciwnej stronie znajdują się oryginalne rysunki budynków Gio Ponti, Magistretti, Asnago i Vender i innych.
.
Pino Musi.
W środku poziomy ekran, iPad, podobnie jak tłumaczenie okna we współczesnym (z pozycji pionowej i stałej do poziomej i ruchomej, pokazuje filmy Francesci Molteni z Carlo Cappai, Vincenzo Latina, Renzo Piano, Maria Alessandra Segantini i Attilio Stocchi, którzy wyjaśniają ich ideę ciągłości Projekt wystawy: C + S Architekci Kuratorzy: Fulvio Irace Fotografia: Pino Musi Tekst: C + S Architekci Wideo: Francesca Molteni.
Muse Fabryka projektów Archiwa historyczne: Gabriele Neri Architekci zaproszeni: Carlo Cappai, Vincenzo Latina, Renzo Piano, Maria Alessandra Segantini, Attilio Stocchi Katalog: co.me
[więcej w: drotaweryna, olx gorzów wlkp, bricomarche zielona góra batorego ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche zielona góra batorego drotaweryna olx gorzów wlkp