Nowoczesna architektura : Dom Shangri-la 01 / Adriano Carnevale Domingues

Jeden z naszych czytelników, Adriano Carnevale Domingues, wysłał nam ten 250-metrowy dom w Sao Paulo w Brazylii z bardzo atrakcyjną rola dachów.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć, rysunków i opisu Adriano.
Ze względu na kształt strony i pomysł pozostawienia jak największej wolnej przestrzeni, dom został umieszczony z tyłu strony, otwierając się na otaczające perspektywy.
Ustawiony w ten sposób, główna elewacja skierowana jest na południowy wschód, tracąc w ten sposób dużą część naturalnej wentylacji i światła słonecznego we wnętrzu, prowadząc do rozwiązania fragmentacji dachu, aby uczynić go wizualnie przepuszczalnym, tworząc punkty napięcia i zerwania z jednostki.
Dom rozwija się na jednym poziomie, z salonem i jadalnią, kuchnią, spiżarnią i powierzchnią do prania, dwiema sypialniami, wanną, główną sypialnią z wanną, pracownią, pracownią i miejscem do grillowania.
Poprzez architekturę partie komunikują się ze sobą, ingerują w siebie nawzajem i jednoczą się, odznaczając granice programu; celowo łamiąc kąty i w odniesieniu do liniowego wzoru podłóg, atakują i dają ruch do przestrzeni.
Części ścięte, poprzez pergole i płaszczyzny nierównomiernie ustawione jeden od drugiego, tworząc otwory wzdłuż ich przedłużenia (ciągłość pionowa), tworzą skórę, która nie tylko pokrywa, ale także złuszcza, otwierając wnętrze i nadając życiu jego istotę; interakcja i łączenie się z naturą, uchwycenie światła słonecznego.
Jest to w pewien sposób autonomiczna jednostka, oszczędzająca energię (podobnie jak panele słoneczne, które podgrzewają wodę).
Dach płytek ceramicznych z kilkoma planami nawiązuje do kontekstu regionalnego, w którym dom jest wstawiany.
Po wstawieniu w tym kontekście dom pęka z powtarzaniem, tworząc w sobie, przeciwstawne relacje, które oznaczają nieporównywalną tożsamość.
Jako analogia muzyczna i jak wspomniano w tekście Davida Dunstera (AR 1307.
Jannuary 2006).
Strawiński powiedział o swojej muzyce, teraz zwykle w formie, że interesuje go nie harmonia, ale w pokrewnych gęstościach interwałów.., Odnawianie ściętych części, a także funkcjonalne, daje nowy rytm dachu harmonizujący z otoczeniem.
Architektura, która została złamana, nie łączy już geometrii w celu zakwalifikowania przestrzeni i uzasadnienia ich jako pomieszczeń, ale daje ruch graniczny i zmienia postrzeganie.
[więcej w: bricomarche zielona góra batorego, cechy rokoko, rokoko cechy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche zielona góra batorego cechy rokoko rokoko cechy