Posts Tagged ‘deski na elewacje’

Ze swiata architektury – Remont pierwszego kina do filmu Art House: Studio des Ursulines / h2o Architectes

Tuesday, May 29th, 2018

Stéphane Chalmeau Inicjatywa h2o Architectes na rzecz renowacji pierwszego kina dla filmu kina artystycznego nawiązuje do tradycji innowacji i ewolucji, które były częścią historii tego zakładu.
Główny projekt Studio des Ursulines w Paryżu został skoncentrowany na lobby, ponieważ istniejący teatr został właśnie odnowiony.
Założony w 1925 roku przez aktorów Armanda Talliera i Laurence a Myrga, teatr ten kontynuuje swoją tradycję, dostarczając młodym paryskim odbiorcom miejsc, w których można odkryć kino w wielu aspektach.
Mały teatr oferuje selektywne programowanie, a także możliwość spotkania z twórcami filmów.
Więcej zdjęć i architektów. …read more

Ze swiata architektury – Instalacja sali koncertowej / Dániel Baló, Dániel Eke, Zoltán Kalászi

Tuesday, May 29th, 2018

Tamas Bujnovszky Zaprojektowany i zbudowany przez Dániela Baló, Dániel Eke i Zoltána Kalásziego, instalacja sali koncertowej w Archabbey of Pannonhalma była przeznaczona na klasyczne koncerty festiwalu Arcus Temporum.
Wyposażony na siłownię szkoły z internatem opactwa, instalacja wykorzystuje tylko dwa elementy, ponieważ wyraźna, ale złożona struktura dzieła wciąż pochłania przestronne wymiary sali gimnastycznej.
Żarówki.
ścisła geometryczna siatka i równoległe falujące warstwy prześwitującego materiału tekstylnego, które również poprawiły akustykę siłowni, zostały zrzucone z sufitu do przestrzeni poniżej.
Więcej zdjęć i architektów. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – The Tolerant City / Adept Architects + Schonherr Landscape

Saturday, May 5th, 2018

Gmina Helsingborg w Szwecji wybrała Schonherr i Adept Architekci jako zwycięzców konkursu planowania z propozycją zatytułowaną Miasto tolerancyjne.
Ich kontekstowy projekt doda wartości do środowiska miejskiego, tworząc nową tożsamość i badając przyszłe możliwości Helsingborga.
Więcej o projekcie po przerwie.
Nieodłączne życzenia dotyczące bliskości wody, zrównoważonego projektowania i miejsc spotkań w celu połączenia różnorodnej populacji prowincji, były kluczowymi elementami we wczesnych etapach projektowania projektu.
Opracowano plan struktury nie tylko myśląc o tym, jak projekt może obecnie wpływać na witrynę, ale także o tym, jaki będzie jej potencjał na stronie, gdy miasto będzie się rozwijało i jest w pełni ukształtowane. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Nagroda Ordos

Saturday, May 5th, 2018

Projekt Ordos 100, jak widać na naszej stronie, był pierwszym przypadkiem, gdy miasto Ordos przyciągnęło międzynarodową uwagę.
Sukces tego projektu doprowadził do opracowania nagrody Ordos.
Ta nagroda daje młodym architektom możliwość wczesnego rozpoznania ich dyscypliny intelektualnej, co widać zarówno w projektach teoretycznych, jak i budowanych.
Nagroda, sponsorowana przez miasto Ordos w Mongolii Wewnętrznej i Jiang Yuan Cultural & Creativity Development Co., Ltd, jest nie tylko pierwszą międzynarodową nagrodą architektury od Azji, ale jest także jedyną nagrodą międzynarodową Chin dla każdego osiągnięcia.
Więcej o nagrodzie Ordos po przerwie. …read more