Posts Tagged ‘domki ogrodowe’

Ze swiata architektury – Instalacja sali koncertowej / Dániel Baló, Dániel Eke, Zoltán Kalászi

Tuesday, May 29th, 2018

Tamas Bujnovszky Zaprojektowany i zbudowany przez Dániela Baló, Dániel Eke i Zoltána Kalásziego, instalacja sali koncertowej w Archabbey of Pannonhalma była przeznaczona na klasyczne koncerty festiwalu Arcus Temporum.
Wyposażony na siłownię szkoły z internatem opactwa, instalacja wykorzystuje tylko dwa elementy, ponieważ wyraźna, ale złożona struktura dzieła wciąż pochłania przestronne wymiary sali gimnastycznej.
Żarówki.
ścisła geometryczna siatka i równoległe falujące warstwy prześwitującego materiału tekstylnego, które również poprawiły akustykę siłowni, zostały zrzucone z sufitu do przestrzeni poniżej.
Więcej zdjęć i architektów. …read more

Architektura 21szego wieku : Propozycja różnych architektów dla Tingvalla Utstikkeren

Saturday, May 5th, 2018

Różni architekci z Norwegii niedawno udostępnili swoje zgłoszenie do konkursu Tingvalla Utstikkeren, który został zorganizowany przez Norwegian Property (NPRO).
Konkurs poprosił uczestników o zaprojektowanie nowej restauracji i budynku usługowego w Tingvallautsikkeren, części popularnego nabrzeża Aker Brygge w Oslo.
Propozycja różnych architektów stworzyła nowy cel publiczny, który przyciągałby użytkowników przez wszystkie pory roku, zapewniając ciekawą przestrzeń publiczną, a także przestrzeń dla restauracji.
Więcej zdjęć i informacji o propozycji po przerwie.
Umiejscowienie budynku wzdłuż północnej strony pomostu tworzy publiczną promenadę wzdłuż południowo-wschodniej strony. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Sapphire Gallery / XTEN Architecture

Saturday, May 5th, 2018

Nasi przyjaciele z XTEN Architecture właśnie przysłali nam jeden z ich najnowszych projektów.
Galeria Saphire jest mieszkalną galerią dodaną do prywatnego rezydenta w Los Angeles w Kalifornii.
Został zaprojektowany do wyświetlania prywatnej kolekcji sztuki współczesnej, a jednocześnie zapewnia domowe biuro z widokiem na otaczające wzgórza.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Właściciele. …read more

Nowoczesna architektura : zerOgroup + Unique / Iconic Christmas Square

Saturday, May 5th, 2018

Natal, Brazylia stworzył ogólnokrajowy konkurs na projekt kultowego Placu Bożego Narodzenia.
Celem konkursu, zorganizowanego przy wsparciu Brazylijskiego Instytutu Architektów i Departamentu Rio Grande do Norte, było stworzenie specyficznego obszaru miasta jako atrakcji turystycznej.
zerOgroup, międzynarodowa i multidyscyplinarna firma, współpracowała z Unique, brazylijską praktyką architektoniczną z siedzibą w Manaus, aby wygrać konkurs.
Dalszy opis projektu po przerwie.
Istniejący kwadrat służy przede wszystkim do wyświetlania najwyższej choinki świata (125-160 m). …read more