Posts Tagged ‘Domy drewniane’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Iluminacja: strefa biznesowa, projekt olimpijskiej hali / pfarré

Tuesday, May 29th, 2018

Służąc za kulisami artystów, którzy występują w olimpijskiej hali w Monachium, można zarezerwować miejsce na konferencje, spotkania, seminaria i inne wydarzenia.
Aby spełnić ustalone wymagania dotyczące zmiennego wykorzystania obszaru biznesowego, projekt oświetlenia pfarré stworzył system, który jest równie skuteczny, gdy obszar nie ma ścianek działowych, jak w przypadku podziału na osobne obszary.
Więcej zdjęć i ich opis po przerwie.
Okrągłe niestandardowe oprawy dobrze komponują się z zakrzywioną geometrią przestrzenną i całością witryny; jego podstawowa forma odzwierciedla lustrzane kółka olimpijskie.
Ze względu na głębokość pomieszczenia ponad 10 metrów naturalne światło wpadające do pomieszczenia odgrywa ważną rolę w projektowaniu oświetlenia. …read more

Architektura 21szego wieku : Propozycja Bowkunde / Sid Wichienkuer

Saturday, May 5th, 2018

13 maja 2008 r.
Bouwkunde, wydział budowania architektury na Uniwersytecie w Delft, został niespodziewanie pochłonięty przez niszczycielski ogień.
Przed incydentem budynek stworzył środowisko społeczne i edukacyjne, w którym idee i krytyka były swobodnie dzielone.
Wydział dostrzegł tę straszną stratę, jako pozytywną okazję do świeżego i krytycznego spojrzenia na edukację przyszłości.
W związku z tym w 2009 r. …read more

Budowa domów z drewna

Tuesday, February 27th, 2018

projekty-domow-drewnianych,19,viz,2[1]Pojawiają się w Polsce coraz liczniej. Domy drewniane to dla inwestorów możliwość stworzenia sobie przyjaznego miejsca do życia, które będzie koiło nerwy. Także dzięki mniejszym rachunkom za ogrzewanie. Jak przekonują bowiem architekci oraz inżynierowie, domy drewniane wcale nie muszą tracić ciepła bardziej od tych murowanych. Nie są też budynkami o słabej trwałości, co także wymieniane jest wśród głównych wad budownictwa na bazie drewna. …read more

Dane ogólne jak i szczegółowe

Tuesday, February 27th, 2018

Należy pamiętać, że dane ogólne jak i szczegółowe mają służyć do, określenia intensywności przewozów drogowych (intensywności ruchu drogowego) w chwili obecnej i na przyszłość. Dlatego też zbędne jest ustalenie szczegółowo rodzaju ładunków samochodowych, należy jedynie ustalić ogólne dane co do wielkości przewozów ciężarowych i osobowych, powstających wskutek pracy tego czy innego zakładu gospodarczego. Do drugiej fazy prac nad ustaleniem wielkości przewozów drogowych należy uzupełnienie, sprawdzenie i posegregowanie danych otrzymanych poprzednio. W tym okresie niezmiernie cenna jest współpraca z WKPG l, która ma bogaty materiał dotyczący całokształtu życia gospodarczego regionu. Do tej fazy prac należy również sprawdzenie i uaktualnienie materiałów kartograficznych oraz w razie potrzeby zebra- nie danych od poszczególnych zakładów. …read more