Posts Tagged ‘Domy prefabrykowane’

Kącik architekta – Centrum sportu i rekreacji Promulins / Mierta & Kurt Lazzarini Architekten

Tuesday, May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości Mierty & Kurt Lazzarini Architekten Architekci: Mierta & Kurt Lazzarini Architekten Lokalizacja: Samedan, Szwajcaria Zespół projektowy: Sandra Kaupp, Gunilla Klemp, Lena-Maria Philipp Rok projektu: 2012 Obszar projektu: 270 m.
Zdjęcia: dzięki uprzejmości Mierty & Kurt Lazzarini Architekten + 13 Arena promulins znajduje się w Samedan między dworcem kolejowym a rzeką Inn.
Pierwotną postacią nowego centrum sportowo-rekreacyjnego była istniejąca hala wielofunkcyjna.
Budynek szatni jako element zakłócający i wąski pomiędzy syntetyczną murawą a twardym kortem / lodowiskiem jest tak skonstruowany, aby dach generował trybunę dla wszystkich sportów.
Budynek techniczny definiuje twardy daszek na południu. …read more

Ze swiata architektury – Instalacja sali koncertowej / Dániel Baló, Dániel Eke, Zoltán Kalászi

Tuesday, May 29th, 2018

Tamas Bujnovszky Zaprojektowany i zbudowany przez Dániela Baló, Dániel Eke i Zoltána Kalásziego, instalacja sali koncertowej w Archabbey of Pannonhalma była przeznaczona na klasyczne koncerty festiwalu Arcus Temporum.
Wyposażony na siłownię szkoły z internatem opactwa, instalacja wykorzystuje tylko dwa elementy, ponieważ wyraźna, ale złożona struktura dzieła wciąż pochłania przestronne wymiary sali gimnastycznej.
Żarówki.
ścisła geometryczna siatka i równoległe falujące warstwy prześwitującego materiału tekstylnego, które również poprawiły akustykę siłowni, zostały zrzucone z sufitu do przestrzeni poniżej.
Więcej zdjęć i architektów. …read more

Nowoczesna architektura : AD Round Up: Beach Houses Część II

Saturday, May 5th, 2018

Lato jest tutaj.
Nie ma nic lepszego niż cieszenie się słońcem i relaks w domku na plaży.
Spójrz więc na drugą część Beach Houses Round Up i wyobraź sobie, jak relaksujący byłby! TDA House / Cadaval & Sol.
-Morales Świeży dom na ekstremalną pogodę, który przekracza standardowe ograniczenia komfortu mieszkańców miasta; niedrogi dom wymagający minimalnej konserwacji; dom dla dowolnej liczby mieszkańców, elastyczny w swoich zastosowaniach i konfiguracji; dom, który może otworzyć się całkowicie na zewnątrz lub blisko siebie; dom na plaży, który można zbudować w odległym zakątku świata (czytaj dalej.) Dom w Matinhal / ARX Land jest podzielony na typowe paczki typowych kurortów, twierdząc, że jest to powierzchowny architektoniczny pomysł.
i sprzedawać zagranicznym turystom. …read more

Budownictwo i architektura : Topotek 1 dla Imperial War Museum North

Saturday, May 5th, 2018

Po międzynarodowym konkursie na projekt, Imperial War Museum North (IWMN) wybrało Topotek jako preferowany zespół projektowy, aby rozwinąć zewnętrzne przestrzenie muzeum w Trafford.
Komisja selekcyjna uznała, że program Topotek 1, Strategia kamuflażu, najlepiej odpowiada potrzebom stref kontemplacji, kreatywności i zabawy, które uzupełniałyby budynek Daniela Libeskinda.
Dalszy opis projektu po przerwie.
IWMN pokazuje, jak wojny i konflikty były i nadal kształtują życie ludzi.
Zewnętrzne przestrzenie dążą do odzwierciedlenia tego kluczowego przesłania, aby rozszerzyć doświadczenie odwiedzającego poza ściany wewnętrznych przestrzeni. …read more