Posts Tagged ‘sufit napinany’

Ze swiata architektury – Remont pierwszego kina do filmu Art House: Studio des Ursulines / h2o Architectes

Tuesday, May 29th, 2018

Stéphane Chalmeau Inicjatywa h2o Architectes na rzecz renowacji pierwszego kina dla filmu kina artystycznego nawiązuje do tradycji innowacji i ewolucji, które były częścią historii tego zakładu.
Główny projekt Studio des Ursulines w Paryżu został skoncentrowany na lobby, ponieważ istniejący teatr został właśnie odnowiony.
Założony w 1925 roku przez aktorów Armanda Talliera i Laurence a Myrga, teatr ten kontynuuje swoją tradycję, dostarczając młodym paryskim odbiorcom miejsc, w których można odkryć kino w wielu aspektach.
Mały teatr oferuje selektywne programowanie, a także możliwość spotkania z twórcami filmów.
Więcej zdjęć i architektów. …read more

Budownictwo i architektura : SPRZĘT SOFTCORE Instalacja / Gabriele Falconi

Tuesday, May 29th, 2018

Paolo Red Spinoni Instalacja HARDWARE SOFTCORE, zaprojektowana przez Gabriele Falconi, jest skierowana do interakcji widza, do jego zaangażowania, nawet fizycznego, jako aktora świadomego wyborów i ścieżek.
O monumentalnej wielkości, jego modułowa instalacja zrodziła się z pomysłu zastosowania standardowego systemu rusztowań, który jest wykonany z błyszczącej stali ocynkowanej, powtarzającej się i montującej w kierunku pionowym i poziomym.
Wykorzystanie elementu konstrukcyjnego, najprostszego, spadło do nietypowego, różne, niejednoznaczne kształty.
Dla szkieletu dużej jaszczurki, katedry z wieloma nawami, międzygwiezdnego statku kosmicznego.
Wszystko, co tu się tutaj dzieje, jest wielorakie i samo się przekształca, poczynając od tymczasowych do monumentalnych form, przecząc jego przesłankom. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Cairo Expo City / Zaha Hadid

Saturday, May 5th, 2018

Zostaliśmy poinformowani, że Zaha Hadid Architects zaprojektuje Cairo Expo City, wraz z multidyscyplinarną firmą konsultingową Buro Happold, po dwufazowym konkursie.
Projekt jest zgodny z niedawno ogłoszonymi Kamiennymi Wieżami ZHA w Kairze w Egipcie.
Nowe Cairo Expo City zapewni zaplecze odpowiednie dla międzynarodowego przemysłu konferencyjnego i wystawienniczego, dzięki czemu Kair stanie się bardziej konkurencyjny w skali globalnej.
Obiekt będzie zlokalizowany między miastem a lotniskiem.
Projekt obejmuje 450 000 m. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Grupa młodych architektów we Florencji

Saturday, May 5th, 2018

Grupa Giovani Architetti Firenze (grupa młodych architektów z Florencji) opracowała trzy strategie projektowe, aby wywołać krytyczną refleksję na temat obiektów architektonicznych we Włoszech.
Studiując trzy ważne miejsca, Galleria degli Uffizi, Bibliotekę Narodową we Florencji i Kopułę Katedry, GGAF stworzył innowacyjne sposoby na podkreślenie i przywrócenie tych punktów orientacyjnych.
znaczenie w mieście.
Więcej informacji i zdjęć po przerwie.
Galleria degli Uffizi jest wspaniałym muzeum, ale jest tak usytuowana, że nie ma możliwości odzwierciedlenia jej słynnej sławy. …read more